En Sağlıklı Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı diş bakımı için belirli aşamaların tamamlanması gerekmektedir. Dişlerin her gün düzenli olarak temizlenmesi ve bakterilerden arınması çürümeyi önler. Bu sebepler diş bakımı aşamaları hazırlanmaktadır. Günde 2 kere dişler fırçalanmalı ve diş ipi ile gün sonunda diş araları temizlenmelidir.

 Bu bakım, hastalara önerilen rutin bakımlardan biridir. Aynı zamanda belirli aralıklarda dişlerde oluşan lekelerin giderilmesi ve diş taşı temizliği de yapılmalıdır. Bu işlemler dişlerin kökten zarar görmesini önler. Diş bakımı sonrasında dişler ve diş etleri daha sağlıklı hale gelerek diş yapısı korunmaktadır.

 Diş Bakım Seansı Ne Kadar Sürer?

 Diş bakım seansları yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Bu uygulama oldukça detaylı bir şekilde yapılır. Tüm dişlere ve dişlerin tüm yüzeylerine etki eden bakım uygulamaları gerekli kontrollerin tamamlanması ile yapılmaya başlanmaktadır. Diş temizliği işlemlerinde diş taşları giderilmekte ve lekeli görünüm tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

 Estetik ve sağlıklı diş görünümüne sahip olmak isteyen kişiler için en başarılı uygulamalardan biridir. 6 ayda bir kere olmak üzere diş bakımı yaptırması tavsiye edilmektedir. Bu sayede diş yapıları ve diş etleri daha sağlıklı kalır.

 Profesyonel Diş Bakım ve Temizliği Nasıl Yapılır?

 Profesyonel diş bakım ve temizliği uygulamaları ince uçlu aletler kullanılarak detaylı biçimde yapılır. Ağız hijyenine önem veren kişiler için diş bakımı da önemli adımlardan biridir. Rutin diş taşı temizliği işlemleri ile başlayan bu uygulama daha sonra diş yüzeyinde oluşan lekelerin giderilmesi ile devam eder.

 Ardından ağız kokusuna neden olan çürük ya da benzeri durumlar tedavi edilir. Diş üzerinde oluşan diş plağı temizlenir. Dişleri güçlendirici fluor temizliği tedavisi yapılır. Diş aralarında oluşan kalıntılar diş ipi kullanılarak giderilir. Diş beyazlatma işlemleri ile tedavi tamamlanır.

Diş Bakımı ve Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Diş bakımı ve temizliği ağız kokusunu önlemekte ve estetik bir diş görünümünü kişiye kazandırmaktadır. Diş kaybı yaşanmaması adına diş bakımının eksiksiz bir şekilde yapılması önerilir. Dişte çürüme başlangıcı ya da kırılma gibi sorunlar da yapılan bakımlar ile beraber ortadan kalkar. Sağlıklı diş görünümü için yapılan diş bakımı daha parlak ve beyaz diş görünümü sunar.

×