Gülüş Tasarımı & Gülüş Estetiği

/
/
Gülüş Tasarımı & Gülüş Estetiği

Gülüş Tasarımı & Gülüş Estetiği

Gülüş tasarımında yüz hatları, karakteri ve mimikleriyle uyumun göz önünde bulundurulması önemlidir. Her kişinin gülüşü kendine özgü tasarlanmalıdır. Estetik gülüş tasarımı konseptinde tüm bu ayrıntılar dikkate alınarak çeşitli yöntemlerle dijital ortama aktarım yapılır. Gülüş tasarımı bilgisayar (dijital) ortamında planlanır. Bu konsept ile hata payı en aza indirilmiş olur.

Günümüzde dijitalleşmenin her alandaki önemi düşünüldüğünde gülüş tasarımının dijital ortamda yapılması estetik diş hekimliğini farklı bir noktaya taşımıştır. Dijital gülüş tasarımı, hekim ve hastanın hayal ettiği estetik sonuçları somutlaştırır ve ortak paydada buluşmasını sağlar. Sürecin profesyonel şekilde ilerlemesi sağlanır.

 

 

Estetik gülüş tasarımı kimlere uygulanır?

Gülüşünü daha estetik hale getirmek isteyen tüm bireylere istisnasız gülüş tasarımı uygulanabilir. Dijital gülüş tasarımının uygulanması için protez hastası olmanız gerekmemektedir.

 

Dijital gülüş tasarımının avantajları nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı oldukça etkili avantajları olan bir protokoldür. Diş ve yüz estetiğinin birlikte planlamasını kolaylaştırır. Sürecin içindeki kişilerin (Hekim, hasta, laboratuar teknisyeni gibi) arasındaki iletişimi kolaylaştırır.

Gülüş tasarımı tedavinin başından belli olur. Hasta sonucu somut olarak tedavinin başında görür.
Hekim ve hastanın gülüş tasarımında ortak noktada buluşmasını sağlar.

 

Gülüş tasarımı kaç seans sürer, ilk seansta ne yapılır?

Dijital gülüş tasarımı ortalama iki seans sürer. Dijital gülüş tasarımı için kliniğimize başvurduğunuzda profesyonel fotoğraf stüdyomuzda gerekli fotoğraf ve video çekimleriniz yapılır. Gülüş tasarımı yapılabilmesi için diş ölçüleriniz alınır. Bu kayıtlar ile gülüş tasarımınız planlanır.

 

Estetik gülüş tasarımın hazırlanması kaç gün sürer?

İlk seansta alınan kayıtlar ile gülüş tasarımınız dijital ortamda hekiminiz tarafından planlanır. Planlama süreci yaklaşık bir hafta sürer. İkinci seansta gülüş tasarımınız sizinle paylaşılır.

 

Dijitalde gülüş tasarımımı beğendim. Bu gülüşe ulaşmam için neler yapılması gerekiyor?

Planlanan gülüş tasarımınız için yapılması gereken işlemler size detayları ile anlatılacaktır. Bu işlemler; ortodontiestetik diş hekimliği, dental implant ve diş eti estetiği uygulamalarından biri ya da bir kaçını içerebilir.

Tedavi prosedürü dijital gülüş tasarımına uygun olarak tüm aşamaları ile size sunulur. Sırasıyla planlanan bu aşamalar boyunca klinik takibiniz düzenli yapılır. Böylece süreç boyunca kafa karışıklığı yaşamadan tedaviniz ilerlemiş olur.

 

Dijital gülüş tasarımında farklılık yapılabilir mi?

Dijital gülüş tasarımınız size sunulduğu seansta ufak değişiklikler hemen yapılabilir. Major farklılıklar için yeni bir seans ayarlama gerekebilir.

 

Dijitalde gösterilen gülüşün birebir aynısına ulaşabilir miyim?

Gülüş tasarımında kullandığımız materyal prova amaçlı olup sadece geçici kullanıma uygun bir materyaldir. Gerçekte kullanacağımız ise bu materyalden çok daha estetik ve dayanıklı bir materyaldir. Yani tedavi sonunda çok daha güzeline ulaşacağınızın teminatını verebiliriz.

 

Gülüş tasarımı sadece estetik beklentiler için midir?

Gülüş tasarımı sadece estetik beklentilerinizi karşılamaz aynı zamanda dişlerin karşılıklı kapanışı, çiğneme gibi fonksiyonel problemlere de çözüm getirir.