Diş Estetiği

/
Diş Estetiği

Estetik diş hekimliği (Diş Estetiği) gülüş tasarımını ilgilendiren tüm diş hekimliği branşlarını kapsar. Diş hekimliğinin Ortodonti, Protez, Restoratif ve Diş Eti Tedavileri (Periodontoloji) branşlarını içeren multi disipliner bir yaklaşım gerektirir.

Estetik Diş (Diş Estetiği) Hekimliğinde Ortodonti Tedavisi

Dişlerin pozisyonlarından kaynaklı estetik problemlerde ortodonti tedavisi ile gülüş estetiği sağlanabilir. Kişiye özel ortodonti tedavileri ya da geleneksel tel tedavilerinden yararlanılabilinir.

Kişiye Özel Ortodonti Tedavileri (Diş Estetiği)

Kişiye özel ortodonti tedavilerinde dijital ortodontiden faydalanır. Bu tedavilerde kullanılan materyaller yurt dışında kişiye özel olarak üretilerek kliniğimize gönderilir. Kişiye özel ortodonti tedavilerinde ortodonti tedavi simülasyonları ile tedavinin her aşaması tedavi başında görülebilir. Kısaca dijital ortodontinin avantajlarından biri, tedavinin sonunu tedavi başında görebilmenizdir. Detaylı bilgi için ortodonti tedavileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Invisalign

Telsiz ortodonti tedavisidir. Şeffaf plaklar yardımı ile diş hareketleri sağlanır. Detaylı bilgi için invisalign sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lingual Ortodonti

Diş tellerinin dişlerin görünmeyen iç yüzeylerinden uygulandığı tedavidir. Ortodonti tedavisi dişlerin dil tarafına bakan iç yüzeylerinden gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için lingual ortodonti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Protetik ve Restoratif Tedaviler

Estetik Diş Eti Tedavileri 

  • Gingivektomi (Diş etlerinin görünümünün azaltılması)
  • Küretaj
  • Diş eti renginin açılması

Diğer lazerle dişeti tedavileri

Meltem Mutlu Güler Estetik Diş Hekimi Sakarya’da Nerede Hizmet Vermektedir?

Diş kliniğimiz, Semerciler Mh, Pabuççular Cd. No:7/1 54100 Adapazarı, Sakarya‘da hizmet vermektedir.

×