Diş İmplant Tedavisi Nedir?

Diş kaybı ya da kırılması yaşayan hastalar için implant tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi diş kökünün yenilenmesi ve çene kemiğine yeni bir kök materyali eklenmesi ile yapılır. İmplant tedavileri sağlıklı bir diş yapısı oluşturmaktadır.

 Peridontal sebepler ile diş kaybı yaşayan kişiler konuşma ve yemek yeme problemleri de yaşamaya başlamaktadır. Bu nedenle kısa süre içerisinde implant tedavisinin yapılması gerekmektedir. Titanyum malzemeden üretilen implant malzeme diş köklerine yerleştirilmektedir. Üzerine gelen yeni diş malzemesi ile tedavi tamamlanır.

 İmplant Tedavisi Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

 İmplant tedavisi ağız içerisinde yeni bir diş oluşturma işlemlerinden biridir. Diş aralıklarında boşluk oluşmaması adına yapılan bu uygulamalarda sağlıklı bir diş görünümü kazanmak mümkün. Hem estetik görünümü arttırmakta hem de yeme bozukluklarını gidermektedir.

 İmplant tedavileri diğer dişlere zarar vermez. Uzun süreli dayanıklılık gösteren kaliteli malzemeler kullanılarak operasyon tamamlanır. Çürük dişe sahip olan kişiler zaman içerisinde ağrı ve hassasiyet yaşamaktadır. İmplant tedavisi sayesinde bu ağrı ve acı tamamen ortadan kaybolmaktadır.

 Kimler İmplant Tedavisi Olur?

 İmplant tedavileri diş kaybı yaşayan, diş aralarında boşluk oluşan ya da diş kırılması sorunlarına maruz kalan kişiler için tavsiye edilmektedir. Bu durum dişlerin daha estetik görünüm kazanmasını sağlar. Üstelik diş aralarında boşluk oluşumu diğer dişlerin daha hızlı çürümesine sebep olmaktadır. Bu nedenle mutlaka implant tedavisi yapılmalıdır.

 Dişte ve diş köklerinde iltihap oluşan ve bu iltihabın köklere zarar vermesi diş kaybına yol açmaktadır. Bu nedenle dişin çekilmesi ve yerine yeni diş takılması gerekmektedir. İmplant tedavileri en sağlıklı ve kişi için yararlı olan operasyonlardan biridir.

 İmplant Tedavisi Dayanıklı mıdır?

 İmplant tedavisi sağlıklı ve dayanıklı diş tedavilerinin başında yer almaktadır. Bu tedavi sayesinde pek çok kişi sağlıklı diş görünümüne sahip olmaktadır. Kullanıma bağlı olarak implant dayanıklılığı da artmaktadır.

 Kişinin ağız bakım ve hijyenine son derece dikkat etmesi implant tedavilerinin faydalarını ve kullanım sürelerini de arttırmaktadır. Ağız hijyenine dikkat eden kişiler tıpkı doğal diş görünümündeki bu implantı uzun yıllar herhangi bir deformasyon olmadan kullanarak faydasını görmeye devam etmektedir.

×