Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma operasyonları sağlıklı bir diş görünümüne sahip olmak isteyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Dişlerin estetik görünümü için uygulanan bu diş beyazlatma hem sağlıklı hem de güvenlidir. Diş beyazlatma işlemlerinde renk değişikliği yaşanan dişlerde aynı ton elde edilmektedir.

 Sarı diş görünümünden rahatsız olan kişiler için hızlı beyazlatma operasyonlarından biridir. Diş beyazlatma işlemleri ile hastalar diş minelerine zarar vermeden daha beyaz dişlere sahip olmaktadır. Dentin tabakasında meydana gelen renk değişikliği sayesinde dişler daha beyaz görünmektedir.

 Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

 Diş beyazlatma işlemlerinde farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Ofis tipi beyazlatma, klinik ortamında dişlere beyazlatma jeli uygulandıktan sonra ışık tutularak uygulanan bir beyazlatma tedavisidir. Halk arasında lazerle diş beyazlatma olarak da bilinmektedir. Ayrıca; ev tipi beyazlatma işlemleri, ışıkla diş beyazlatma, kombine tip diş beyazlatma, biyolojik diş beyazlatma ve tek diş beyazlatma olarak uygulanan metotlar vardır.

 Bu beyazlatma işlemlerinin kalıcılık süreleri ve yapım aşamaları da farklılık göstermektedir. Her biri dişlerin sarı renk görünümünü ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Diş estetiği oluşturmak isteyen kişiler için bu beyazlatma işlemleri en önemli aşamalardan biridir. Bu nedenle düzenli yapılması kalıcı beyazlık sunmaktadır.

 Diş Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

 Diş beyazlatma işlemleri dişlerin estetik görünümünü arttıran işlemlerden biridir. Sarı renk görünümü sosyal hayatta insanların özgüvensiz hissetmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle yapılan beyazlatma işlemleri ile özgüven geri kazanılmaktadır. Kişiler girdikleri her ortamda kendilerini daha rahat hissetmektedir.

 Gülüş tasarımı uygulamalarında da son aşama olarak bilinen diş beyazlatma operasyonları sağlıklı bir diş görünümü sunar. Özellikle kalıcı ve uzun süreli beyazlatma işlemleri yılda 1 kere olmak üzere yapılır. Devamında hastanın ağız hijyenine dikkat etmesi beyazlığı arttırır.

 Kimler Diş Beyazlatma İşlemleri Yaptırabilir?

 Sürekli çay ya da kahve tüketen kişilerde zaman içerisinde dişlerde renk değişikliği fark edilmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler için diş beyazlatma işlemleri tavsiye edilmektedir. Dişlerin tamamına ve tüm yüzeyine etki eden dental beyazlatma operasyonları sağlıklı bir diş yapısı oluşturmaktadır.

 Üstelik dentin tabakasına etki ederek renk değişimi sağlanır. Sarı ya da lekelenmeler bu şekilde giderilir. Gülüş tasarımının en önemli ve etkili aşamalarından biri diş beyazlatma operasyonlarıdır. Oldukça kısa süren bu işlem ile beyaz diş görünümü oluşmaktadır.

×